LT    EN
LPTAdministracinė informacijaŪkio subjektų priežiūraKonsultacijosKonsultacija dėl lažybų organizavimo internetu
Versija neįgaliesiems Standartinė versija

Konsultacija dėl lažybų organizavimo internetu

Klausimas. Ar gali ūkio subjektas teikti lažybų paslaugas internetu (t. y. ne antžeminiuose lošimo punktuose).

Konsultacija. Bendruosius apribojimus ir draudimus organizuoti azartinius lošimus, tame tarpe ir lažybų organizavimo tvarką, nustato Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymas (Žin., 2001, Nr. 43-1495) (toliau – ALĮ). Draudimas organizuoti lošimus, pažeidžiant ALĮ nustatytą tvarką įtvirtintas ALĮ 10 straipsnio 1 dalyje. Atkreiptinas dėmesys, kad azartinių lošimų organizavimas yra valstybės reglamentuojama sritis, t. y. viešosios teisės sritis, kurioje galioja imperatyvusis (draudimo) reguliavimo metodas, pagal kurį viskas, kas nėra tiesiogiai leista įstatymo, draudžiama (Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2010 m. lapkričio 4 d. nutartis administracinėje byloje Nr. A502-1254/2010, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2010 m. rugpjūčio 26 d. nutartis administracinėje byloje Nr. A502-944/2010). ALĮ 2 straipsnio 12 dalyje nustatyta, kad lažybos gali būti organizuojamos ir vykdomos tik realioje fizinėje vietoje – lažybų punkte, kuris steigiamas izoliuotose patalpose, turinčiose atskirą įėjimą ir atitinkančiose ALĮ nustatytus reikalavimus lošimų organizavimo vietoms. Be to, lažybų vieta turi nepažeisti bendrųjų ALĮ 10 straipsnio 2 dalyje nustatytų draudimų organizuoti lažybas tam tikrose vietose, pvz. ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo lavinimo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, aukštesniosiose mokyklose, aukštosiose mokyklose, papildomo ugdymo ir neformaliojo švietimo įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigose ir kt. Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pažymi, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2011 m. birželio 21 d. nutarime konstatavo, kad pagal ALĮ nustatytą teisinį reguliavimą azartiniai lošimai gali būti organizuojami tik izoliuotose patalpose, turinčiose atskirą įėjimą, todėl tokių lošimų negalima organizuoti jokiose masinio susibūrimo vietose atviroje erdvėje.

ALĮ 2 straipsnio 11 ir 12 dalys, 10 straipsnio 5 dalis, 19 straipsnio 3 dalis nustato lažybų punkte dirbančio lažybų tarpininko atliekamus lažyboms organizuoti būtinus veiksmus, tokius kaip statymų priėmimas, pinigų surinkimas ir išmokėjimas, ir kt. Be to, ALĮ 10 straipsnio 5 dalyje įtvirtintas imperatyvus draudimas atsiskaityti banko (debeto, kredito) kortelėmis ir statyti bankomatus patalpose, kuriose organizuojami lošimai. ALĮ 19 straipsnio 3 dalyje įtvirtinta, kad totalizatoriaus ir lažybų laimėjimai išmokami tik pinigais iš karto pateikus laimėjusiąją kortelę. Įvertinus ALĮ 2 straipsnio 11 ir 12 dalis, 10 straipsnio 5 dalį, 19 straipsnio 3 dalį, darytina išvada, kad pinigus (statomas sumas) surenka bei laimėjimus grynaisiais pinigais išmoka lažybų tarpininkas. Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atkreipia dėmesį, kad ALĮ nenustatyta galimybė lažybų statymus atlikti ar laimėjimus išmokėti ne grynaisiais pinigais.

Kaip jau buvo minėta, lošimų reglamentavimas yra viešosios teisės sritis, kuriai būdingas imperatyvus reguliavimo metodas, todėl Lietuvos Respublikoje leidžiama organizuoti lažybas tik realiose fizinėse vietose – patalpose, vadinasi, ALĮ draudžia visus kitus lažybų organizavimo būdus, tokius kaip lažybas telefonu ir (ar) internetu.


Paieška

Įveskite vieną ar kelis raktinius žodžius ir spauskite „Ieškoti“

Naujienų prenumerata

Užsisakykite el. naujienas įvesdami el. pašto adresą
Lošia vaikai Nelegalios
lošimo vietos
Būk atsakingas
ir pranešk
Nepralošk savo gyvenimoDauguma šio tinklapio punktų pasiekiame naudojantis dviejų klavišų kombinacija:
Alt ir atitinkama raidė ar skaičius Windows platformoje,
Control ir atitinkama raidė ar skaičius Macintosh platformoje.
Kai kuriose naršyklėse (pvz., Internet Explorer) priedo reikia nuspausti Enter.

Neigaliujų versijos klavišai:
i – Grįžti į titulinį puslapį
t – Svetainės struktūra (medis)
s – Paieška
l – Perjungti kitą kalbą
m – Rašyti el. laišką
  (c) 2012 Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Autorinės teisės saugomos LR įstatymų.
Sprendimas:IVC.